Chcesz sprzedać złom, metale szlachetne w najlepszej cenie?
Skontaktuj się już teraz! Zadzwoń
Zadzwoń
17 250 07 09
argonium

Luty srebra

2020-05-20Wśród niezwykle popularnych rodzajów elementów metalowych, które przyjmowane są przez wszelkiego typu placówki skupu złomu znajdują się między innymi luty srebra. Przedmioty te posiadają w sobie sporą zawartość cennego pierwiastka szlachetnego, który okazuje się niczym innym, jak bardzo cennym tworzywem, który może być poddawany recyklingowi. Zanim jednak zdecydujesz się na to, aby zniszczone luty wyrzucić na wysypisko śmieci, warto, abyś zastanowił się dokładnie nad propozycją wysuniętą przez tradycyjne skupy złomu.

Skup złomu srebrnych lutów jest jak najbardziej opłacalny, w zasadzie z wielu rozlicznych powodów. Przede wszystkim pozwala to na ochronę otaczającego nas środowiska, a co za tym idzie nie gromadzenie odpadów metalowych gdzieś na wysypiskach jak często ma to miejsce, lecz właśnie użycie ich, jako surowca wtórnego. Ponadto warto też mieć na względzie wyjątkowo wysokie stawki cenowe. Za srebro placówki te płacą i to dużo, gdyż metal ten plasuje się z reguły na wysokich pozycjach.
Skup lutów srebra jest zatem rozwiązaniem bardzo korzystnym dla obu stron – zarówno przedsiębiorstwa je otrzymującego, jak także i sprzedającego je klienta. Luty srebrne to spoiwa, które są wysoce uniwersalne. Można nimi lutować wiele metalów - oprócz magnezu i aluminium. Należą do kategorii określanej jako "luty twarde". Oprócz lut srebrnych znajdziemy tam też luty miedziane, luty miedziano-fosforowe, luty aluminiowe, luty złote, luty kobaltowe, luty niklowe. a także luty z palladem.

Luty srebrne mają szerokie właściwości lutownicze, są wytrzymałe na ścinanie, a także wysoką udarność. Są przy tym odporne na działanie zasad i kwasów.
Pozwalają na łączenie wielu metali. Wykorzystywane są w tak zwanym lutowaniu twardym. Tego typu lutowanie ma zastosowanie w łączeniu stali niklowych, węglowych, molibdenowych, chromowych, płytek z węglików spiekanych, brązu, złota, srebra, miedzi, mosiądzu. Warto wiedzieć, iż przy lutowaniu określanym jako twarde należy stosować odpowiednie topniki.
Rozpuszczają one tlenki na powierzchni materiału, który jest lutowany i dzięki temu zwiększają zdolność lutu do precyzyjnego wnikania w szczeliny metalu, a także do rozpływania się. Co więcej - topniki zabezpieczają lutowany obszar oraz stopiony lut przez ewentualnym utlenieniem.

Notowania surowców

Wartość (PLN)
Zmiana (%)
7417,69
-0,28%
32873,54
-0,01%
86,35
-0,57%
5083,86
-1,34%
3601,77
-0,55%
81288,23
-0,44%
8544,67
-0,25%
8778,14
0,00%
9329,29
+0,76%
14,93
0,00%


Powiązane aktualności

Luty srebra w przemyśle
Luty srebra w przemyśle...
Luty srebra mają aktualnie bardzo szerokie zastosowanie w wielu rozmaitych dziedzinach przemysłu. Ściślej rzecz ujmując, są one bardzo istotne zwłaszcza wtedy kiedy mamy do czynienia z montażem poszczególnych przedmiotów, czy też wyż
2020-05-20
Szerokie zastosowanie lutów srebra
Szerokie zastosowanie lutów srebra...
Luty srebra są w obecnym przemyśle bardzo rozpowszechnione zwłaszcza ze względu na to, że ich użycie okazuje się wyjątkowo szerokie. Są one stosowane, w zależności oczywiście od ich typu, przede wszystkim przy procesach montażu rozmaitych elem
2020-05-20
Skupy lutów srebrnych miękkich i twardych
Skupy lutów srebrnych miękkich i t...
Luty srebra są niezwykle istotne z punktu widzenia rozmaitych placówek skupowych. Popyt na nie wynika przede wszystkim z faktu, że srebro które komponuje owe luty jest bardzo wartościowe. W związku z tym więc, istnieje możliwość wyko
2020-05-20
Właściwości mechaniczne srebra
Właściwości mechaniczne srebra...
Luty srebra mają rozliczne właściwości mechaniczne, które w konsekwencji sprawiają, że luty te stają się sporym obiektem zainteresowania skupów metali. Ich występowanie w ofercie poszczególnych placówek skupowych jest
2020-05-20